Kolorystyka

strona główna   |   dodaj do ulubionych     informacje o serwisie

 
 
 
 

Znaczenie i symbolika koloru granatu, a charakter człowieka

Kolory   Osoba identyfikująca się z kolorem granatowym jest inteligentna, przywódcza, odpowiedzialna i samowystarczalna.

Granat, według ogólnych poglądów, to kolor "najmądrzejszy" ze wszystkich, a więc jawisz się jako sędzia, dyrektor lub poważany biznesmen, a to z uwagi na przyjemność, jaką ci sprawia podejmowanie decyzji. Dzięki swojej mądrości potrafisz trafnie oceniać ludzi, oni zaś cenią cię ze względu na twój intelekt (nie darmo granat to faworyzowany przez prawników kolor).

   Jeżeli jesteś kobietą, masz tendencje do nadmiernej niezależności i przybierania bez powodu pozycji autorytatywnej. Jako mężczyzna możesz być tak samodzielny, że z trudem przyjmujesz rady od kogokolwiek innego. A jednak zależnie od płci, ludzie, którzy wybierają granat jako kolor swojej osobowości, są świetnymi nauczycielami, ponieważ kochają wiedzę i na niej opierają swój autorytet.

   Niektórzy mogą nazwać cię w duchu "szefem", inni zaś "głową". Niestety, jako głowa często zapominasz o potrzebach ciała. Zawsze wiesz, kim jesteś i do czego zmierzasz, ale tylko serce może zapewnić ci wewnętrzną równowagę - toteż zwracaj uwagi na swoje uczucia. Tylko one mogą wskazywać ci twoje potrzeby i rozbudzić wrażliwość na innych.

...powrót do spisu kolorów...

 
 

© 2007 by kolorystyka.pl - serwis kolorystyka przedstawia wszystkie barwy i kolory, opisuje ich zastosowanie, symbolikę i znaczenie w codziennym życiu.